Bunalımdayken kendini daha iyi hissetmenin 10 yolu

1- Hava nasıl olursa olsun, pencereleri açıp ciğerlerinize derince bir nefes çekmek mutlaka iyi gelecektir. Hatta imkânınız varsa, kendinizi zorlayın ve yarım saatliğine bile olsa dışarı çıkın.

2- Su, en büyük enerjiden biridir. Suyun yanına gitmeye ve sıkıntılarınızı ona akıtmaya çalışın. Ve bunu yaparken, asla olduğu yerde durmayan suyun, negatifliğinizi alıp çok uzaklara götüreceğini hayal edin. Unutmayın; hayal etmek, başarmanın yarısıdır.beautiful_young_woman_meditating_in_lotus_position_while_doing_yoga_in_the_nature

3- Akşam olduğunda lamba yerine mumları yakmayı deneyin. Biraz romantikliğin kimseye zararı olmaz. En sevdiğiniz parçaların, bu romantik mum ışığına eşlik etmeleri ruhunuzu okşayacaktır.

4- İmkanınız varsa dış dünyadan bir günlüğüne izin alıp bütün gün en sevdiğiniz bilgisayar oyununu oynayabilir ya da en sevdiğiniz dizinin bölümlerini arka arkaya izleyebilirsiniz.

5- Evde yalnızken, en oynak parçayı açıp kimseler görmeden çılgınca dansedebilirsiniz. İçinizden nasıl geliyorsa öyle hareket etmek hem ruhunuza, hem de kan akışınıza iyi gelecektir.

6- Abur cubur yemektense kendinize sadece sevdiğiniz yemeklerden oluşan mükellef bir sofra hazırlayabilir, sonra da onları bir gurme edasıyla tadına vararak yiyebilirsiniz.

7- Doğayı izlemek dinlendirir. Kuşların cıvıltısının hep ne kadar da enerjik olduğunu dinlemek ya da rüzgarın esişine kendinizi bırakmak, aslında hepimizin doğanın bir parçası olduğumuzu hatırlatır.

8- Daha önce hiç denemediğiniz, değişik tada sahip bitki çaylarını deneyebilirsiniz.

9- Güneşin doğunuşu izlerken, her günün yeni bir başlangıç olduğunu; batışını izlerken ise bu zor günün de bir sonunun olduğunu hatırlayın. Bu, gelecek günlere karşı yeniden güç toplamanızı sağlayacaktır.

10- Aynada gözlerinizin içine bakın ve bazen yorgun olmanın sizin de hakkınız olduğunu, biraz dinlenmenin kesinlikle iyi geleceğini kabul edin. Herkesin kötü günleri olabilir, ama hepsi geçer; merak etmeyin.

———————-

Şu son haftalarda ruhumun o kadar da coşkulu olmadığı günler yaşıyorum. Bu yukarıda saydıklarım, kendimi iyi hissetmek için uyguladıklarımdan bir kaçı. Paylaşayım dedim, belki size de yardım eder.

Sevgiyle,

falname imza

Bunalımdayken kendini daha iyi hissetmenin 10 yolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir