ephesus_is_in_love_by_fal_name-d4gxgel

Hep böyle bakıyormuşum sana;
öyle diyorsun.
Ne güzel o zaman:
küçük bir kız çocuğu gibi hayran,
aşık
ve hâlâ
utangaç
2011 – İzmir
.
© Falname
http://fal-name.deviantart.com/

~♥~

 18 Şubat 1983`te karlı bir kış günü Şişli`de dünyaya gelmişim. “O kadar soğukmuş ki o kış İstanbul`da, kurtlar bile şehre inmiş“, diye anlatırdı hep anneannem.  Fakat İstanbul maceram çok uzun sürmemiş; 2 yaşına gelmeden anneannemle dedemin yanına, İzmir`e gönderilmişim.  O günden 23 yaşına kadar hayatıma aralıksız “İnci Şehir İzmir” de devam ettim.

Liseye kadar hep Karşıyaka`da kalıp üniversiteye gitme zamanı gelince Körfez`i aşmaya karar verdim. 2001 yılında birincilikle girdiğim Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Anasanat Dalı, Moda ve Aksesuar Tasarımı Bölümü`nde 2006 yılına kadar inatla okudum. Fakat bir zaman geldi ki, hayatımı daha fazla Türkiye`de devam ettiremeyeceğimi anladım ve herşeye en baştan ve yeniden başlamak üzere Almanya`ya taşındım.

Dilini, tadını, kokusunu bilmediğim bu ülkede önceleri etrafıma anlamsız gözlerle baktım.  Sonra dil kursuna yazılıp Almanca öğrenmeye başladım. Hemen ardından buradaki Güzel Sanatlar`a girip Fotoğrafçılık ağırlıklı İletişim Tasarımı okumaya başladım.  Büyük emekler vererek hazırladığım tez çalışmamı kocama ve aşkımıza ithafen yaptım; kıyamadığım için İnternet`e yükleyemiyorum.  Fakat kocaman bir sergiyle büyük bir kapanış yapıp 2012 yılının Temmuz ayında şükür mezun oldum. Fotoğrafçılık aşkına amatör olarak da İnstagram aracılığıyla devam ediyorum. Onun dışında düğün çekimleri ya da gelen istekler doğrultusunda başka çekimler de yapmaya devam ediyorum. Eylül 2016’dan  beri LR bağımsız iş ortağıyım.

Yapabileceğim en iyi şeyi yapıp günlerime huzur katmaya çalışıyorum.  Gelecek günler ne gösterir; bilinmez.  O yüzden her daim bana hediye edilen anların tadını çıkarmaya özen gösteriyorum.

Bunlar yetmedi, hakkında daha çok şey bilmek istiyorum diyenlere Bana Dair kategorisine bir göz atmalarını tavsiye etmeyi kendime bir borç bilirim.

Sevgiyle,

 

.

~♥~

Yorumlar

 • 6. Aralık 2012 at 20:02

  blogumu eklemissiniz sitenize, cok tesekkur ederim 🙂

  Cevapla
  • 6. Aralık 2012 at 22:02

   Bu sayfada siz-biz yasak! (: Ben teşekkür ederim ziyaret için.
   Sevgiyle.

   Cevapla
 • 18. Ocak 2013 at 10:02

  Senden 10 gün sonra da ben de şişli etfal de doğmuşum o sene evin önüne araba gelemediği için annem zar zor yürümüş 1km yolu.
  şubat 1983 şişli’yi okuyunca birden yakın hissettim kendime 🙂 Baba ocağım izmire ise gidemedim henüz.
  Yüzündeki gülümseme o kadar samimi o kadar içten ki bayıldım gerçekten…

  Cevapla
  • 18. Ocak 2013 at 10:24

   Merhaba!
   Teşekkür ederim yorumun için. Ne güzel, dünya küçük desene 🙂 Umarım İzmir`e gidersin bir gün. Ben bıraktığımda hâlâ çok güzel bir şehirdi.
   Yine beklerim.
   Sevgiyle.

   Cevapla
 • 18. Eylül 2013 at 17:14

  Yahu ben sana bayildim ki! Ne sicak, ne ictensin. Yeni kesfettim , daha da birakmam! Bana da beklerim 🙂 Sevgileeeerrr

  Cevapla
  • 25. Eylül 2013 at 10:16

   Çok çok teşekkür ederim Pınarcım. Gelirim tabii. :))

   Cevapla
 • 6. Ekim 2013 at 0:01

  Super guzelmiş sayfan bayıldımmmmmm

  Cevapla
  • 7. Ekim 2013 at 10:49

   Çok sağol canım. Sevindim beğenmene. 🙂

   Cevapla
 • 26. Ekim 2013 at 0:52

  derya harikasın… kısa süre önce keşfettim seni BYBO da bebek yapım günlüğünü takip ediyordum en sonunda fırsat bulup blogunada bakma şansım oldu. iyikide bakmışım bayıldım sana!!! benzer yönlerimiz ne çokmuş… sende benim gibi aşka aşık birisin anladığım kadarıyla. iki küçük bebeğimden fırsat buldukça senin yazılarını okuyacağım artık. içten, samimi ve şeker insan çok teşekkürler bu güzel yazılar için…

  Cevapla
  • 8. Kasım 2013 at 14:06

   Çok teşekkür ederim Hacer, yazdıklarından çok çok mutlu oldum. Şu sıralar ev taşıyoruz, o yüzden çok düzenli fırsat bulup yazamıyorum. Ama evimiz yerleşir yerleşmez yazacağım yine eskisi gibi. Çok öpüyorum canım.
   Sevgiler

   Cevapla
 • 20. Şubat 2014 at 15:58

  Nasıl bulup geldiğim önemi yok 🙂 iyi ki buradayım gözlerimin içinin güldüğünü hissediyorum şuan. Ne güzel insanlar varmış bu hayatta. Sen de onlardan birisin 🙂

  Cevapla
  • 16. Mart 2014 at 13:40

   Ay çok teşekkür ederim, ne kadar güzel bir yorum. Mutlu oldum! <3

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir