Karman çorman şu hâlim

“Sevgili Aşk Meyvesi,

Bugünlerde aklım çok karışık.  Aylardır sana hazırlanıyorum aslında.  Öyle çok düşünüyorum ki…  Sağlığıma her zamankinden daha çok dikkat ediyorum; gelirsen eğer, sağlıklı bir bedene gel diye.  Dengeli beslenip spor yapıyorum.  Fakat ben senelerdir migren hastasıyım.  Migren, nedeni tam olarak bilinmeyen ve kesin çözümü olmayan, zor bir hastalık.  Bir çok kişi, hakkında yazıp çiziyor.  Fakat o ağrıya maruz kalmayan kimse, nasıl bir şey olduğunu dışardan asla göremiyor.

Bu hastalık benim bütün hayatımı olumsuz yönde etkiliyor, hep etkiledi ve etkilemeye devam ediyor.  Senin gelişine hem ruhen, hem de bedenen hazırlanmaya çalıştığım bu dönemlerde kafamı en çok kurcalayan şeylerden biri migren.  Kafamı karıştırmaktan daha da fazlasını yapıyor hatta; beni umutsuzluğa düşürüyor.  Senin gelişini kalpten çok istesem de gözümde bir türlü canlandıramıyorum. 

Bazen kendi sesim bile bende başağrısına neden olabiliyorken seni nasıl doğurabilirim, o bedeni zorlayan olayın üstesinden nasıl gelebilirim; açıkçası bilmiyorum.  Sen bana ihtiyaç duyduğunda ben hastalanmışsam eğer, seninle nasıl ilgilenirim, bilemiyorum.  Ataklar sırasında öyle ağır ağrılar çekmek zorunda kalıyorum ki, başımı sağdan sola dahi oynatmam mümkün olmuyor.  Bu durumdayken senin ihtiyaçlarını nasıl karşılarım, hâlinden nasıl anlarım?

Sen hakedecek misin, isteyecek misin acaba sürekli başı ağrıyan, sesi ve ışığı çoğu zaman kaldıramayan ve bu derdine bir türlü çare bulamayan, seninle oynayamayan, ilgilenemeyen, sürekli karanlık köşesine çekilip sessizlik isteyen bir anneyi?  Tüm bunlar sana haksızlık olmaz mı?

Bir haftadan fazla oldu, ağrı çekiyorum yine.  Tam 11 senedir çare bulamadım, acaba sen gelmeden bulabilecek miyim bunun devasını?  Senin bedenime düşmene gerçekten cesaret edebilecek miyim?  Yoksa varlığını hissedip sana hasret duyduğum halde, sırf sen haketmediğin şartlarla benim yüzümden karşı karşıya kalmayasın diye; acaba seninle kavuşma isteğimden vazgeçebilecek miyim.?

Bugünlerde kafam karmakarışık anlayacağın.  Yine de gönlümdesin, hislerimde ve düşüncelerimdesin hep.  Oralarda bir yerlerdesin, biliyorum.  Söz verdim kendime; hazır olduğun ve hak ettiğin bir dünya kurana kadar sana, izin vermeyeceğim bedenime düşmene.

Sevgi herşeye sebep.

Aşk`ın Kadın Hâli”

Meraklısına bu kategorideki diğer yazılar:

• Aşk Meyvesi`ne Mektuplar

 

• Görünmez Bağ

 

Karman çorman şu hâlim

Yorumlar

 • 18. Ocak 2013 at 13:09

  Canım akapunktur işe yarayabiliyor diyorlar ama denedin mi bilmiyorum? Üstelik hamilelik döneminde de uygulanabilen bir yöntem.. Çok geçmiş olsun.

  Cevapla
  • 18. Ocak 2013 at 13:11

   Evet canım, herşeyi denedim. Bu hafta Eren`e gönderdiğim yazı bunun çok daha ayrıntılısı. Cumartesi okursun. Güneş çıktı şimdi; “Moralini bozma” der gibi 😉

   Cevapla
 • 18. Ocak 2013 at 21:42

  Canım Anne olunca her tür sıkıntı ile savaşacak gücü bulacaksın kendinde inşallah. Şu anda çözüm arayışların bile bunun işareti. Allah acil şifalar versin sana 🙂

  Cevapla
  • 19. Ocak 2013 at 16:36

   Amin, işallah. Teşekkür ederim canım 🙂

   Cevapla
 • 18. Ocak 2013 at 21:50

  Sevgili Falname, bunu daha önce yazdım mı bilmiyorum ama benim 6 senelik migren illetim hayatımda belki de en büyük değişimi yaptığım zaman sonrasında, en kötü ama en eğitici tecrübemi yaşadıktan sonra tamamen kendiliğinden ortadan kalktı! Migren yıllarımda denemediğim şey kalmadı, tıpkı senin gibi ataklar yaşadım, hiç bitmeyecek sandım ama bir doktorun, ki aslında nörolog idi söyledikleri çok doğru çıktı. Bana hayatımda farkına varamadığım ya da kabullenmediğim ama beni derinden mutsuz ve rahatsız eden bir durum olduğunu söyledi, ve eğer bu durumdan kurtulursam migrenimin de geçeceğine emindi. Ben o zamanlar bu kadar beyin bilimi kitapları okumamıştım, bu kadar psikolojiden de anlamıyordum, çok gençtim ve doktora inanmayı bırak, onunla dalga bile geçmiştim. Ne ayıp!. Ama yıllar sonra dedikleri ne kadar doğruymuş anladım.
  Düşünceli olmak ile kaygılı olmak arasında ince bir çizgi var; temkinli olmak ile aşırı hazırlık hali arasında da. Bu çizgiyi aştığın noktada farkında olmadan kaygı devreye giriyor, oysa sen “ben sadece düşünceli davranıyorum, ama ben sadece temkinliyim” diye ısrar ediyorsun. (Sen derken seni değil, kişileri, hatta bir zamanlar ki beni kastediyorum, lütfen yanlış anlama).
  Teselli olsun diye değil ama gerçekten çevremde tecrübe ettiklerim doğrultusunda söylüyorum ki migren denen şey hayat düzeninde doğru olan değişim geldiğinde ortadan kalkacaktır 🙂 bebek geldiğinde şu an vakit çokluğundan doğal olarak kafanda ölçüp biçip tarttığın herşey ve hiçbirşeyi artık düşünecek halde olmayacaksın sanırım. Bebek ve sen olunca, migren kaçar gider bence….bazı şeyleri fazlaca detaylı düşünmen hoşuma gidiyor ama düşüncelerinde umutsuzluğa kapılmandan hiç hoşlanmıyorum 🙁
  Migren ile beraber onu da postalar mısın lütfen!

  Cevapla
  • 19. Ocak 2013 at 16:36

   Elimden geleni yaparım canım 🙂

   Cevapla
 • 15. Haziran 2016 at 20:48

  Deryacığım, seni yürekten tebrik ederim. Enerjine, her işte başarılı olmana hayranım.Aileni tebrik ederim, bir Türk kadını olarak seninle gerçekten gurur duyuyorum tatlım.
  İtalya’dan sevgiler.

  Cevapla
  • 15. Haziran 2016 at 21:43

   Sevgiler benden Medihacım

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir